© 2019 by Yapıcı Teknoloji Robotik A.Ş.

Program

GİTEKA Lise Girişimcilik Teknoloji Kampı'nda program üç başlıktan oluşur. 

Hayalini Bul!

Yapmaya Başla!

Hayata Geçir!

Hayalini Bul!

Fikir Üretme Atölyesi

SWOT Analizi

Yalın Kanvas

Aksiyon Planı

Finans

Bir Girişimcinin Hikayesi

Yapmaya Başla!

Tasarım Odaklı Düşünme

Takım Çalışması

3B Modelleme ve 3B Yazıcı

IoT (Drone, Lilypad, Robotik)

İleri Dönüşüm

Hayata Geçir!

Sunum Teknikleri

Yatırımcı Sunumu

Hikaye Anlatma Sanatı

Startup Carnival

Demo Sunumu

1 haftalık kampımız bir iş fikrini hayata geçirmek üzerine kurgulanmıştır. Katılımcılar, takım halinde iş modellerini geliştirip program sonundaki demo gününde yatırımcı sunumlarını en iyi şekilde hazırlamak üzere çalışacaklar.

 

Yalın Girişim Metodolojisi (Lean Startup) ve Tasarım Odaklı Düşünme (Design Thinking) programımızın ana iskeletini oluşturuyor. Takımlar, iş modellerini belirledikten sonra finansal modellerini detaylarına girecekler. Sonra ürün fikirlerini daha geniş kitlelere daha etkili bir şekilde aktarmak için Hikaye Anlatma Sanatını (Storytelling) ve yatırımcı sunumu hazırlamayı uygulamalı bir şekilde görecekler. Çevre duyarlılığının gençlerde ne kadar gelişmiş olduğunu biliyoruz. Kamp boyunca ileri ve geri dönüşüm yöntemlerini nasıl kullanabileceğimizi beraber düşüneceğiz.

 

Kampta katılımcılar birçok teknolojiyi kullanma fırsatı da bulacaklar. Daha önce bir deneyimleri olması şart değil. Bununla da bitmiyor. Kamp boyunca ilham veren konuşmalar, tam zamanlı mentorluk, TED konuşmaları ve astronomi gezisi* de gerçekleşecek.

 

Programla ilgili hala aklınızda bir soru varsa lütfen bize buradan yazın. Hem size geri dönüp cevaplayalım.

 

Güzel bir kampta buluşmak üzere!

*Geziler ve etkinlikler kampların konumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir, detaylı bilgi için programları inceleyebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Boğaziçi Üniversitesi GİTEKA Lise Girişimcilik ve Teknoloji Kampı 13 Temmuz Cumartesi günü 16:00'da başlayıp 20 Temmuz Cumartesi günü 17:00'de demo sunumları ve kapanış aktivitesinden sonra sona erecektir.